Zaznacz stronę

Vesna Lorenc

VESNA – moje imię mówi wiele o mnie. Korzenie czerpie ze starosłowiańskiego znaczenia słowa „wiosna“ symbolizującego przebudzenie, nowe życie, początek kolejnego cyklu
w przyrodzie. Korzenie czerpie również ze słów „VEST“ i „VESNIK“ co po Serbsku oznacza wiadomość, nowina. Vesna to imię nadawane osobom mającym zwiastować dobrą nowinę. Co ciekawe – o tym ostatnim znaczeniu dowiedziałam się stosunkowo niedawno, kiedy już zawodowo zajęłam się rozwojem.
Zostałam wychowana na styku kultur. Na styku wschodu i zachodu, południa i północy. Przyjechałam z południa na północ. Łącze w sobie Bałkański temperament, Serbską duszę i północną solidność i precyzje. 
Wyjątkowe położenie geograficzne to jest coś co łączy Serbie i Polskę – znajdują się na szlaku łączącym różne kultury i narodowości.
Średnie wykształcenie mam rosyjskie. Przez wiele lat poznawałam kulturę tego wielkiego romantycznego narodu. A przy okazji – obywateli ówczesnego „bloku wschodniego“. Istny tygiel narodowości, języków i kultur. Studiowałam stosunki międzynarodowe poznając zawiłości i uwarunkowania geopolityczne świata. Przez wiele lat pracowałam w obszarze komunikacji w korporacji międzynarodowej współpracując z firmami z Francji, Niemiec, USA, Wielkiej Brytanii, Turcji, Węgier, Serbii. Prowadziłam projekty międzynarodowe w obszarze komunikacji, marketingu i PR, zarówno z ramienia Polski, jak i Serbii. Poznałam kulturę i styl pracy „wschodu” i „zachodu“. Rozumiem specyfikę projektów zagranicznych. Mówię w pięciu językach – serbskim, polskim, angielskim, rosyjskim i hiszpańskim. Rozumiem kolejnych kilka. Godzę rolę żony, mamy trójki dzieci i kobiety przedsiębiorczej. I głęboko wierzę, że to jakim jesteś człowiekiem, determinuje inne role życiowe.
Doświadczenie, wiedza i zasoby, które posiadam powodują, że pracuję ze środowiskami wielokulturowymi. Z biznesem już ponad 18 lat. Obecnie jako certyfikowany trener (akredytacja TROP), akredytowany coach (ICF ACC, TROP) i mediator (certyfikacja CNVC w toku) prowadząc warsztaty, szkolenia, team coachingi, coachingi indywidualne, sesje action learning, facylitacje i mediacje metodą NVC. Posiadam też dyplom trenera międzykulturowego, wydanego przez międzynarodowe stowarzyszenie SIETAR, zrzeszające trenerów i osoby zajmujące się naukowo tematem międzykulturowości i do którego należę.
Moją misją jest humanizowanie biznesu. Bliskie są mi takie pojęcia i idee, jak empatyczne przywództwo, turkusowe organizacje, różnorodność, komunikacja ponad podziałami, porozumienie w oparciu o potrzeby. Chciałabym, aby ludzie widzieli w sobie przede wszystkim ludzi, ponad podziałami, różnicami zdań i ‘targetami’, które mają do osiągnięcia. Wtedy efektywność jest normą. Czuję się poruszona pracą z ludźmi i kocham to robić.
Warsztaty i coachingi w temacie międzykulturowości prowadziłam m.in. dla firm Henkel, ABB, HB Reavis, Etta, Balajcza. Gemius SA, Arteria SA oraz dla osób prywatnych mieszkających w Polsce i za granicą.
PL   EN