Zaznacz stronę

Paweł Chabros

Urodziłem się i wychowałem w Montrealu, w dzielnicy zamieszkanej głównie przez angielskojęzycznych Kanadyjczyków. Skończyłem tam 4 pierwsze klasy szkoły podstawowej. Dlatego angielski jest drugim, obok polskiego, moim językiem ojczystym. Uwielbiam się w nim komunikować, zarówno w sferze prywatnej, jak i zawodowej. Mieszkałem również przez 2 i pół roku w Londynie, obcując na co dzień nie tylko z rodowitymi Anglikami, ale też mieszanką kultur z całego świata, z czego znane jest to piękne, klimatyczne miasto. Te doświadczenia wykształciły we mnie wrażliwość na inne nacje i ich bogate tradycje.

Zawsze fascynowały mnie różnice międzykulturowe. A tych nie brakowało w międzynarodowych korporacjach, w których miałem przyjemność pracować. Moimi szefami byli Amerykanie, Anglicy, Kanadyjczycy, Francuzi i Niemcy. Karierę zawodową rozpocząłem w 1992 roku w dziale marketingu CPC Amino (obecnie Unilever), a następnie Kraft Jacobs Suchard (obecnie Mondelez). Uczestniczyłem w budowaniu pozycji marki Hellmann’s i Jacobs na polskim rynku. Przez następnych kilka lat zdobywałem doświadczenia w amerykańskim koncernie McCann-Erickson, na stanowiskach Account Manager i Group Account Director. Już wtedy wiele osób zauważyło, że chętnie dzielę się z innymi swoją wiedzą i prosiło mnie o organizowanie krótkich szkoleń wewnętrznych. Z czasem, te dodatkowe wyzwania stały się moją pasją, więc zacząłem szukać sposobów na pełniejsze wykorzystanie potencjału, który w sobie obudziłem.

I tak oto zaczęła się moja przygoda z profesjonalnymi szkoleniami. W 1998 roku dołączyłem do zespołu Kalkstein – jednej z czołowych firm szkoleniowych na polskim rynku. Tam, przez prawie 19 lat spełniałem się w roli trenera biznesu, gromadząc bezcenne doświadczenie w realizacji projektów rozwojowych. Łącznie, przeprowadziłem z sukcesem ponad 1100 dni szkoleń w języku polskim i angielskim, w kraju i za granicą, głównie dla korporacji. Moimi klientami byli pracownicy firm na praktycznie wszystkich poziomach organizacji, od stanowisk asystenckich do kadry kierowniczej najwyższego szczebla.

Obowiązki trenera łączyłem z pracą konsultanta odpowiedzialnego za rozwój biznesu, pozyskiwanie klientów, negocjowanie kontraktów szkoleniowych oraz zarządzanie współpracą z nimi. Te zadania ugruntowały u mnie zrozumienie mechanizmów rynkowych i wzbogaciły moje praktyczne doświadczenie tak potrzebne w pracy trenera biznesu.

Od maja 2017 roku prowadzę własną firmę szkoleniową Training Excellence.

Specjalizuję się w warsztatach z zakresu sprzedaży, negocjacji, budowania relacji, komunikacji w biznesie, prezentacji, prowadzenie spotkań, efektywności osobistej i zarządzania projektami. Ponadto, prowadzę coaching biznesowy oraz sesje Action Learning. Ciągły rozwój osobisty jest moją pasją życiową. Traktuję go również jako zobowiązanie wobec klientów, którzy oczekują ode mnie dzielenia się z nimi najnowszą wiedzą i światowymi trendami w zakresie rozwoju osobistego. Do tej pory uzyskałem certyfikacje następujących organizacji:

Kalkstein Corporate Training (1998)

TACK Training International (1998)

Insights Discovery Licensed Practitioner (2002)

Extended Disc (2006)

International Coaching Certification ICC (2008)

Lumina Spark Accredited Practitioner (2016)

Foundations of Action Learning (2016)

Prywatnie, jestem tatą dwójki wspaniałych nastolatków, Leny i Tomka. Lubię spędzać wolny czas aktywnie jeżdżąc rowerem i pływając kajakiem po krętej Pilicy. Moją mocną stroną są sporty rakietkowe: tenis stołowy, badminton i squash.

PL   EN