Zaznacz stronę

Irek Zyzański

Jestem konsultantem, coachem, mentorem i trenerem. Specjalizuje się w zarządzaniu międzykulturowymi zespołami.  Moja przygoda z innymi kulturami zaczęła się w 1986 roku, kiedy jako młody student z Polski wyjechałem do Bagdadu. Przez kolejne 25 lat zarządzałem międzynarodowymi zespołami działów HR i działów sprzedaży w Philip Morris International, między innymi jako Dyrektor HR ds Rozwoju Organizacji Komercyjnej w Azji.
Uczestniczyłem w tworzeniu pierwszych centrów usług wspólnych. Moje refleksje na temat wyzwań przed jakimi stoją działy HR sektor BSS w Polce są tematem mojego artykułu, który pojawi się na stronie www.hrpolska.pl już 20.04.
Pracowałem m.in w Polsce, w Libii, na Ukrainie, w Dubaju, Chinach, Rosji, Indonezji i Hong Kongu. Raportowałem do  szefów 14 różnych narodowości i na własnej skórze, odczułem jak ważne są kompetencje cross-kulturowe dla managera międzynarodowej organizacji.
Ukończyłem arabistykę, znam  język angielski, rosyjski oraz podstawy indonezyjskiego. Posiadam bogate doświadczenie korporacyjne z obszaru coachingu, mentoringu, assessment / development centers i zarządzania talentami. Ukończyłem również kursy coachingowe Coachwise. Swoimi doświadczeniami z zarządzania międzykulturowymi zespołami dzielę się m.in. w cyklu artykułów “Międzykulturowa jazda bez trzymanki”, które ukazują się cyklicznie na stronie www.hrpolska.pl
PL   EN